Scratch stroke play competition, with overall and under-16 champion to be decided. Team will be chosen to represent Herts at SE Regional final on 2 June. Under-16 champions will represent Herts at English U-16 championship on 24 July, subject to meeting qualification criteria.
Results | Gross | |
1st | George Albone(5) Richard Hale School | 72 |
2nd | O Benson(2) Oaklands College | 72 |
3rd | Jon Hopkins(0) Hockerill Anglo-European College | 72 |
4th | Arran Kanth(3) Aldenham School | 72 |
5th | Sam Caney(5) Chancellor's School | 73 |
6th | Max Shirvell(5) Heath Mount School | 73 |
7th | Jack Kelly(2) Oaklands College | 73 |
8th | Harry Woor(5) John F Kennedy School | 74 |
9th | Harry Gillespie(1) Marriotts School | 74 |
10th | Greg Hurley(2) St Albans School | 74 |
11th | Max Hopkins(1) Hockerill Anglo-European College | 74 |
12th | Ben Miller(4) Sir John Lawes School | 75 |
13th | H Bennett, Jnr(5) Richard Hale School | 76 |
14th | Joshua Stern(3) Queens' School | 76 |
15th | Jamie Gibbons(5) Oaklands College | 76 |
16th | J Bigham(4) Roundwood Park School | 76 |
17th | M Gauntlett(5) Parmiter's School | 77 |
18th | Adam Tridgell(2) Simon Balle School | 77 |
19th | Charlie Ellam[Jnr](7) St Columba's College | 77 |
20th | Joe Fenton(2) Simon Balle School | 77 |
21st | Charlie Innam(11) Hitchin Boys' School | 78 |
22nd | Monty McPhee(4) Hitchin Boys' School | 78 |
23rd | Gus Laws-Mather(11) St Albans School | 79 |
24th | George Durkan(6) Leventhorpe School | 79 |
25th | James Clark(2) Mount Grace School | 79 |
26th | Connor La Plain(7) Bishop's Stortford High | 80 |
27th | Sam Morley(5) Sir John Lawes School | 80 |
28th | Toby Shirvell(6) Heath Mount School | 80 |
29th | Reis Suart(5) Monks Walk School | 80 |
30th | G Du Plessis(7) St George's School | 81 |
31st | A H Skinner(5) Marlborough School | 81 |
32nd | Tollef Ellam[Jnr](12) St Columba's College | 81 |
33rd | Harry Bigham(1) Roundwood Park School | 81 |
34th | Harry Johnson(6) Verulam School | 81 |
35th | Ryan Wood(5) Freman College | 82 |
36th | Alex Pratten(2) Mount Grace School | 83 |
37th | Kiertan Sangha(11) The Priory School | 83 |
38th | Noah Hume(3) Roundwood Park School | 83 |
39th | Alex Raybould(6) Queens' School | 83 |
40th | George Wright(11) Leventhorpe School | 84 |
41st | Harry Ewins(6) Freman College | 84 |
42nd | Ted Baxter(5) St Columba's College | 84 |
43rd | Adam Crowther(5) Bishop's Stortford High | 85 |
44th | Michael Roche(12) St Albans School | 85 |
45th | Ethan Deery(12) John F Kennedy School | 85 |
46th | Cormac Bell(6) Bishop's Stortford High | 85 |
47th | George Rocca(8) Ashlyns School | 85 |
48th | Josh Walker(6) Aldenham School | 86 |
49th | Ashay Dhingra(10) Dame Alice Owen's | 88 |
50th | Lawrence Jefferys(11) Kingshott School | 89 |
51st | Sam Linskey(8) Mount Grace School | 90 |
52nd | L Wrathall(6) Ashlyns School | 90 |
53rd | Curtis Whitelegg(9) Monks Walk School | 92 |
54th | Daniel Packer(10) Birchwood High School | 92 |
55th | Louis Altham(12) Birchwood High School | 93 |
56th | Ben Hilton(7) Hitchin Boys' School | NR |
Page will refresh results automatically for one hour